Zejména ke konci období socialismu a na počátku devadesátých let minulého století se o kulturistice mezi některými lidmi objevovaly názory, že tito siloví sportovci veškerou energii vtisknou do tvorby svalové hmoty, a nezbydou jim síly na dostatečně pevnou a dlouhou erekci. Posmívali se jim, že sice mají bicepsy, ale v kalhotách jen ohebnou trubičku. Ve skutečnosti to ale bývá naopak a je-li kulturista rozumný, neláduje se žádnými anabolickými steroidy a vystačí ve stravě převážně s rostlinnými proteiny, bývá zdravý, silný, odolný vůči většině chorob, a velmi aktivním milencem.
Jak je toto možné, možná si kladete otázku i vy. Odpověď je jednoduchá. Aby kulturista mohl uspět, musí být cílevědomý, snaživý, precizní a zejména vytrvalý, musí rozumět všem cvikům, které provádí, a také si je vědom, že cvičení je jen třetina úspěchu. Druhou třetinu zaujímá dostatek spánku a odpočinku (nejlépe bez televize, formou pobytu v přírodě) a třetí třetinu tvoří vyvážená strava.
Vezměte si příklad z kulturisty
Kulturista moc dobře ví, že jej stres srazí na kolena, proto si dává velký pozor na tyto vlivy. Mnozí také užívají přírodní přípravky – léčivé bylinky proti stresu a pro posílení testosteronu (i erekce), kam patří Kotvičník zemní, Maca peruánská a Ženšen, nikoli Kamagra Oral Jelly a podobné syntetické přípravky na bázi Sildenafilu.
Kulturistika je životní styl a takový chlap nejen, že dobře vypadá, ale také se tak cítí. Tito lidé neznají lenost, ale ani workoholismus, který jim škodí, a stravují se velmi zdravě a moudře. Co tím máme na mysli? Nenavštěvují fastfoody (rychlé občerstvení), nepijí kolové nápoje, alkohol jen velmi střídmě. Pijí ovocné šťávy a minerální vody, jedí převážně vegetariánské pokrmy, z nichž čerpají proteiny například z luštěnin, celozrnných obilovin a případně tvarohových pomazánek. Namísto sladkostí si dají ovoce (i sušené), ořechy a naklíčená semínka.
Zkuste to i vy, máte-li zájem a vůli zdravě žít, dobře vypadat a vášnivě se milovat třeba i několikrát za den (nikoli za týden).